EWA

Ewa Mikołajczyk

Jestem szczęśliwą mamą dwójki smyków, Igi (2014) i Wiktora (2016). Po dwóch ciążach i dwóch urlopach macierzyńskich wracam do pracy z nową energią, inspiracją i z nowymi pomysłami.

Od zawsze wiedziałam, że zatrzymywanie chwil na fotografii jest czymś magicznym, ale dopiero gdy pojawiły się na świecie moje dzieci, ta wartość jeszcze bardziej się zwiększyła. Dzięki Nim, wiem jak ważne jest zatrzymanie choć na ułamek sekundy, biegnącego czasu. Tego pierwszego uśmiechu, tej zabawnej miny. I jaką radość sprawia wracanie do tych chwil uwiecznionych na zdjęciach. Czasem jest nawet tak, że patrząc na zdjęcie przeżywa się dokładnie to samo, co wtedy gdy zostało zrobione, albo czuje się podobny zapach. To po prostu bezcenne. Każdy z nas zna takie bezcenne chwile.

Dzieci przywróciły we mnie to, co kiedyś gdzieś zgubiłam, czyli to żeby cieszyć się tymi małymi wielkimi chwilami, najmniejszymi rzeczami i znajdywać siłę, kiedy wydaje się, że wszystkie baterie wyczerpane są do zera, nawet te zapasowe. Z niczego nie jestem tak dumna, jak z tego, że jestem ich mamą.

Dzięki mojej córce i synkowi, nauczyłam się fotografii na nowo, żeby uwieczniać proste i codzienne czynności i rzeczy, które właśnie są magiczne, bo nie są pozowane, ustawiane tylko spontaniczne.

W fotografii kieruję się hasłem ‚less is more’. To prostota zdjęcia, nieprzekombinowanie go, sprawia, że jest ponadczasowe i piękne, a niezwykłość zapewniają mu ludzie, którzy na nim są i emocje, które wyrażają, miłość, wzruszenie, radość, nieśmiałość, szczęście.

Obejrzyjcie moją galerię, zapoznajcie się z moją ofertą. Jeśli przekonam Was zdjęciami, umówimy się na spotkanie. Porozmawiamy, poznamy się bliżej, opowiecie mi o Waszych oczekiwaniach, ja pokażę Wam albumy. Jestem otwarta na różne pomysły i propozycje.

Będę zaszczycona, jeśli powierzycie mi uwiecznienie na zdjęciach ważnych dla Was chwil i zrobię to najlepiej jak tylko potrafię. Zapraszam do współpracy.

Pozdrawiam
Ewa M.